Vážení zákazníci, z důvodu přetížení některých přepravních společností počítejte prosím s možnou prodlevou v doručení o 1-2 pracovní dny oproti deklarovanému termínu. Tuto situaci nejsme bohužel schopni nijak ovlivnit. Děkujeme za pochopení PNEU SOUKUP s.r.o.
+420 608 074 901
Po - Pá 8.30 - 16.00
Košík
0 Kč

Testy pneumatik


Jak důležité jsou testy pneumatik?

Testy pneumatik doporučujeme brát pouze jako pomocné kritérium při Vašem rozhodování o koupi. Přestože jsou testy, zejmená ty renomované, prováděny opravdu důkladně, za použití velmi propracovaných metodik, nejde jednoznačně říct, že vítěz testu je nejlepší pneumatikou na trhu.

Zde si přečtěte důvody, proč brát testy pneumatik v potaz, ale zároveň k nim přistupovat s určitým nadhledem.

Jak se hodnotí v pneutestech?

V testech pneumatik není dána žádná obecně závazná metodika a tedy si každý subjekt může stanovit svá pravidla a svoje postupy. Vzhledem k tomu, že je ale testování pneumatik opravdu velmi nákladné, tak si mohu testy provádět opravdu jen renomované automotokluby (Adac, ÖAMTC, ACE-GTÜ) a nebo motoristické magazíny (AutoBild, AutoMotorSport) Jednotlivé subjekty si zvolí paramtery, ke kterým budou v testech přihlížet a jakou bude mít ten který parametr ve výsledném hodnocení váhu. Například vlastnosti pneumatik na mokru u letních pneumatik mají větší důležitost než u zimních, protože u zimních má velkou váhu chování na sněhu a na ledu atd.

Jsou důležitější testy pneu nebo energetické štítky?

Výrazně větší vypovídající hodnotu mají určitě pneutesty, které jsou poměrně komplexní a zohledňují veškeré důležité parametry, které u kvalitní pneumatiky potřebujete znát. Takovými parametry jsou chování na suchu, chování na mokru, hlučnost, chování na sněhu, vlastnosti na ledu, míra opotřebení a spotřeba paliva. Oproti tomu energetický štítek uvádí pouze hodnoty přilnavosti na mokru, hlučnost a spotřebu paliva, což je vám například u zimních pneumatik prakticky k ničemu. Rozhodně tedy zejména u zimních pneumatik nedoporučujeme vybírat pouze na základě hodnot na EU štítku.

Načítám dialog...